fb twitter gplus email yt
 • Dopłaty do odszkodowań
 • Likwidacja szkody
 • Szkoda całkowita z OC sprawcy
 • Szkoda częściowa
 • Szkoda komunikacyjna
 • Zaniżone odszkodowanie
 • O likwidacji szkód

  likwidacja szkody

  Likwidacja szkody z OC sprawcy w 8 krokach

  Jeśli miałeś wypadek lub kolizję w winy innego kierowcy to wiesz, że chociaż nie zawiniłeś, to i tak czeka Cię długa droga do uzyskania tego co Ci przysługuje. Aby likwidacja szkody była dla Ciebie bardziej zarozumiała, opisujemy w 10 krokach, jak po zdarzeniu drogowym możesz zadbać o swoje prawa i prawidłowo udokumentować uszkodzenia auta, a w efekcie – uzyskać pełną kwotę odszkodowania.

  CZYTAJ

  leasing likwidacja szkody

  Likwidacja szkody w pojeździe leasingowanym cz.2

  Dziś o tym, jak wygląda likwidacja szkody w pojeździe leasingowanym, czym jest ubezpieczenie GAP oraz w jaki sposób poradzić sobie ze szkodą całkowitą, gdy auto mieliśmy w umowie leasingu. Radzimy także, co zrobić, gdy ubezpieczyciela odmówi wypłaty odszkodowania, albo przyzna Ci kwotę wg Ciebie za niską. Warto wiedzieć, że także wtedy można liczyć na tzw. „odkup odszkodowania”.

  CZYTAJ

  leasing kredyt

  Istota leasingu a likwidacja szkody cz.1

  To leasingodawca jest podmiotem, który finansuje konkretną rzecz i to on jest jej właścicielem. Jednak mimo takiego układu to na Ciebie umowa leasingu nakłada odpowiedzialność za uszkodzenie lub utratę pojazdu. Właśnie dlatego firma leasingowa może wymagać od Ciebie wykupienia odpowiedniej polisy. Nieco inaczej będzie też wyglądała likwidacja szkody pojazdu leasingowanego. Ale o tym za chwilę.

  CZYTAJ

  częśći zamienne silnik

  Likwidacja szkody – części zamienne

  Sąd Najwyższy w wydanym w 2012 r. postanowieniu odrzucił stosowaną podczas likwidacji szkody przez zakłady ubezpieczeń praktykę, która polega na stosowaniu części nieoryginalnych przy obliczaniu wysokości odszkodowania. Nie oznacza to niestety, że ubezpieczyciele zawsze stosują się do tego orzeczenia. Zobacz, jak się przed tym bronić i kiedy możesz domagać się części oryginalnych.

  CZYTAJ

  szkody komunikacyjne likwidacja

  Gdy sprawca wypadku nie ma wykupionego ubezpieczenia OC

  Pamiętajmy, że nawet jeśli doszło do szkody, za którą odpowiedzialność ponosi nieubezpieczony kierujący, nadal masz prawo do odszkodowania. W tym artykule piszemy o tym, jak przebiega likwidacja szkody, kiedy sprawcą szkody jest kierowca bez ubezpieczenia OC. Zobacz, w jaki sposób możesz się wtedy ubiegać o należne w takiej sytuacji odszkodowanie.

  CZYTAJ

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^