fb twitter gplus email yt
 • Dopłaty do odszkodowań
 • Likwidacja szkody
 • Szkoda całkowita z OC sprawcy
 • Szkoda częściowa
 • Szkoda komunikacyjna
 • Zaniżone odszkodowanie
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Szkoda całkowita

  odszkodowanie z OC sprawcy

  Szkoda całkowita z oc sprawcy

  Szkoda całkowita z OC sprawcy

  Szkody rzeczowe /

  Baza wiedzy /

  Szkoda całkowita z oc spra ... /

  Sposób likwidacji szkody całkowitej z OC sprawcy

  Sposób likwidacji szkody całkowitej z OC sprawcy

  szkoda całkowita z oc sprawcy

  Pisaliśmy już o tym, czym jest szkoda całkowita. Przypomnijmy tylko, że szkoda całkowita z OC sprawcy może być likwidowana wtedy, gdy do wypadku dojdzie z winy innego kierującego, a ewentualna naprawa pojazdu okaże się niemożliwa lub nieopłacalna.

   

  Ubezpieczyciel takiego  kierowcy jest zobowiązany wtedy do wypłaty stosownego odszkodowania odpowiadającego wartości pojazdu przed wypadkiem pomniejszonej o wartość jego wraku.

   

  Szkoda całkowita z OC sprawcy – możliwe problemy

   

  I właśnie to ta sytuacja sprawia wielu poszkodowanym trudności. Trzeba zwrócić uwagę, że dla kierowcy, który w zdarzeniu komunikacyjnym stracił swoje auto, szkoda całkowita oznacza sporo problemów.

   

  Przede wszystkim zostaje on (nie ze swojej winy) pozbawiony środka transportu. Oczywiście – może on skorzystać z auta zastępczego. Pewnie nie raz będziemy pisać na naszym blogu o tym, że zdarzają się ubezpieczyciele, którzy niechętnie zwracają koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Poszkodowany zwykle musi sam zatroszczyć się o taki wynajem. Do tego dochodzi ewentualny stres i niepewność, czy OC sprawcy faktycznie pokryje w całości ten wydatek.

   

  Szkoda całkowita? Sprawdź to koniecznie!

   

  Jednak największym wyzwaniem przeważnie jest sprzedanie wraku zgodnie z wyceną zaproponowaną przez ubezpieczyciela. Jeśli masz właśnie taki problem – napisz do nas, a sprawdzimy, czy wycena Twojego uszkodzonego auta nie została zawyżona. Lub – to jest druga możliwość – czy nie została zaniżona wycena tego, ile wart był Twój samochód przed stłuczką. To są dwa elementy, których należy bezwzględnie pilnować, gdy likwidowana jest szkoda całkowita z OC sprawcy.

   

  szkoda całkowita oc sprawy

   

  Pamiętaj, że jeśli nie uda Ci się sprzedać pozostałości pojazdu po cenie wskazanej przez ubezpieczyciela, możesz wnieść odwołanie od decyzji określającej jej wartość. Część ubezpieczycieli oferuje pomoc przy sprzedaży pozostałości pojazdów.

   

  Warto także zaznaczyć, że w sytuacjach, gdy pozostałość pojazdu nie przedstawia żadnej wartości, odszkodowanie powinno równać się wartości sprawnego pojazdu na dzień wypadku.

   

  Zdajemy sobie sprawę, że sam wypadek jest już sporym stresem. Dodatkowe procedury związane z likwidacją szkody mogą być sporym obciążeniem, zwłaszcza że wymagają także niemałego nakładu czasu. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie – skontaktuj się z nami.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^