fb twitter gplus email yt
 • Dopłaty do odszkodowań
 • Likwidacja szkody
 • Szkoda całkowita z OC sprawcy
 • Szkoda częściowa
 • Szkoda komunikacyjna
 • Zaniżone odszkodowanie
 • Szkoda komunikacyjna

  Szkody rzeczowe /

  Baza wiedzy /

  Szkoda komunikacyjna

  zielona karta

  Czy przy wyjeździe za granicę potrzebna jest Zielona Karta?

  Kolizja drogowa z obcokrajowcem wymaga zachowania odpowiednich procedur i to bez względu na to, kto jest sprawcą i czy do zdarzenia doszło na terenie Polski czy też poza jej granicami. Rozpoczynamy dziś cykl artykułów, w których wyjaśnimy, jak zachować się w sytuacji, gdy sprawcą zdarzenia jest obcokrajowiec, a jak gdy to Ty zawiniłeś. Podpowiadamy także, […]

  CZYTAJ

  odszkodowanie-przyczepa

  Odszkodowanie za uszkodzoną przyczepę

  Zobacz, w jaki sposób zachować się, gdy ktoś uszkodził Twoją przyczepę. Choć ta szkoda komunikacyjna jest likwidowana w podobny sposób, co każda inna, nie wszystko jest takie oczywiste. Bo co zrobić, gdy uszkodzona przyczepa była wypożyczona lub szkody zostały wyrządzone przez przyczepkę, która nie była złączona z żadnym pojazdem.

  CZYTAJ

  samochód zastepczy

  Auto zastępcze z OC sprawcy szkody

  Przez lata narosło wiele mitów na temat aut zastępczych i tego, kto może liczyć na zwrot kosztów związanych z jego wynajmem. Dzisiaj rozwiejemy najczęściej pojawiające się w tym zakresie wątpliwości odnośnie długości refundowanego najmu oraz tego, komu on przysługuje. Zobacz, na jakich zasadach auto zastępcze po szkodzie komunikacyjnej jest opłacane z OC sprawcy zdarzenia.

  CZYTAJ

  szkoda komunikacyjna z oc

  Szkoda komunikacyjna – różnica pomiędzy OC a AC

  Szkoda komunikacyjna nie musi być pokrywana z Twojej kieszeni. I to bez względu na to, kto jest sprawcą wypadku. Wszystko zależy od tego, na zakup jakiego ubezpieczenia się zdecydujesz. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim porównaniem ubezpieczenia OC i AC. Dowiesz się czy jest sens się ubezpieczać, a jeśli tak – w jakim zakresie.

  CZYTAJ

  szkoda komunikacyjna

  Czym jest szkoda komunikacyjna?

  Osobie, której samochód został uszkodzony w wyniku kolizji spowodowanej przez innego kierującego, przysługuje odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy, a w przypadku nieubezpieczonego posiadacza pojazdu mechanicznego podlegającego obowiązkowemu ubezpieczeniu OC lub niezidentyfikowany pojazd mechaniczny przysługuje odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

  CZYTAJ

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^